ZESPÓŁ

AUTORKI I TŁUMACZKI TEKSTÓW

(w kolejności dość przypadkowej)

Marzena Winniczek

Jestem filolożką, kiedyś dziennikarką, literaturoznawczynią, polonistką i nauczycielką w Liceum Fińskim i państwowej szkole podstawowej. Łączą edukację alternatywną z rzeczywistością masowej szkoły na Pradze. Wierzę, że kiedyś jakieś drzewo będzie nosiło moje imię i zapiszę się w historii edukacji niczym Maria Montessori albo Janusz Korczak :zany_face:
Nie lubię nudy i stania w miejscu. Marzę o podróżach i sukcesie naukowym. Mieszkam w Warszawie ale jestem z gór i serce też mam góralskie.  

Marta Róż

Pochodzę z Warszawy, ale mieszkam w okolicach Olsztyna.
Z wykształcenia jestem specjalistką ds. administracji, ale na co dzień pracuję w sklepie odzieżowym. Samotnie wychowuję syna, mam psa i kota. Jestem wegetarianką, słucham hip-hopu, mam mało wolnego czasu, ale dużo czytam. Marzę o dochodzie podstawowym i podróżach.

Virginia Macholl

Studiuję na Wydziale Historycznym (wcześniej: Filologicznym) Uniwersytetu Gdańskiego i mieszkam blisko Bałtyku. Fascynują mnie odmienne kultury. Tęsknię za pracą w Domu Kultury i mam nadzieję, że tam jeszcze wrócę. Pracowałam też w teatrze, przy organizacji widowisk; pisałam artykuły dla serwisu internetowego i opowiadania do antologii. W wolnych chwilach fotografuję – najchętniej opuszczone miejsca. Kolekcjonuję herbaty i magnesy z podróży.

Julia Starościc (j. angielski, j.hiszpański)

Licencjonowana filolożka hiszpańskiego z angielskim. Właśnie rozpoczynam magisterkę na UW Artes Liberales. Interesuję się ekologią i mam nadzieję w niedalekiej przyszłości pracować na rzecz edukacji ekologicznej. Tymczasem samodzielnie dokształcam się w zakresie edukacji cyfrowej i nauczania hiszpańskiego. Ostatnio odkryłam, że interesują mnie też nauki ścisłe, a dobrze tłumaczy mi je Borys Kozielski w podcaście Nauka XXI Wieku, więc staram się coś niecoś nadrobić. Kocham śpiewać, piec chleb, bułeczki i ciasteczka i szlajać się po krzakach z moim chłopakiem. Marzymy o wybudowaniu małego domku na wsi.

Sylwia Padula

Magistrantka Turystyki i Rekreacji na AWFie w Krakowie. Z zamiłowania jestem fotografką portretową, ukończyłam Akademię Fotografii w Krakowie. Wiążę przyszłość z digital marketingiem, z obszaru technicznego SEO. W wolnych chwilach, dla relaksu oglądam amerykańskie horrory. Pragnę zamieszkać nad morzem z dwoma grubymi kundelkami.

Patrycja Bogacz (j.angielski)

Pracuję jako tłumaczka z j. angielskiego i włoskiego. Rok temu skończyłam studia magisterskie z Lingwistyki Stosowanej na UW. Interesuję się polityką i kulturą Stanów Zjednoczonych, a w wolnym czasie uczę się francuskiego i dużo czytam, głównie reportaże i literaturę faktu. W przyszłości chciałabym dużo podróżować, szczególnie po USA. Jestem też fanką dobrych podcastów i seriali. 

Paulina Wajszczak ( j.angielski, j. hiszpański)

Jestem dziennikarką, tłumaczką, specjalistką SEO, copywriterką, researcherką. Studiuję w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW. Interesuje mnie historia kobiet, ekonomia społeczna i masa innych spraw. Najbardziej lubię czytać, pisać, uczyć się i rozmawiać. Mieszkam gdzieś pomiędzy Warszawą i Barceloną.

Marta Kołodziejak (j.angielski)
Marzena Kloskowska

Paulina Szymkowiak


WSPÓŁPRACA GOŚCINNA

 • Hanna Bubień
 • Małgorzata Chłap
 • Anna Małkowska (j.hiszpański)
 • Aleksandra Woźniak
 • Joanna Maria Wilk (j.angielski)
 • Agnieszka Rayzacher
 • Dominika Bochniarz
 • Magdalena Drynda (j. francuski)
 • Aleksandra Szeweła
 • Joanna Ćwiertka (j. francuski)
 • Karolina Resterna
 • Marta Markowska

Zależy nam, aby nasze teksty były jak najwyższej jakości. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd, napisz do nas: Ifem.pl@protonmail.com.